Vlastivědné vycházky Prague City Tourism
Na příští dny připravila městská společnost Prague City Tourism několik atraktivních vycházek v rámci Pražské vlastivědy.
- 1 minuta čtení
Čtvrtek 9. ledna od 17.30 hodin
Vydejte se na jedinečnou vycházku do běžně nepřístupných prostor Juditiny věže, jedné z nejstarších památek naší metropole. Se zkušenou průvodkyní Jarmilou nahlédnete do útrob této historické stavby a zblízka si prohlédnete unikátní reliéf, který připomíná slavnou éru Juditina mostu – předchůdce mostu Karlova. A tím zážitek nekončí! Po prohlídce zamíříme do Bistra Judita, kde budete mít exkluzivní možnost spatřit fragment původní mostovky Juditina mostu – vzácný kousek historie, který má své místo přímo zde, v srdci Prahy.
Pátek 10. ledna od 16.00 hodin
Zažijte Smíchov jako nikdy předtím! Odhalte příběh tanku osvoboditele, zjistěte, kde stál původní pavilon spolku Mánes a jaký měl význam, a sledujte cestu Medvědí fontány po Smíchově. Přijďte obdivovat unikátní domy ve stylu české novorenesance, prozkoumejte „lavor“ a bylinkové zahrady lékaře Rudolfa II. Seznamte se s historií rodu Porgesů z Portheimu a zjistěte, jak fungovaly jejich kartounky.
Sobota 11. ledna od 10.00 hodin
Komentovaná prohlídka nabídne spoustu informací o historii a poslání bosých karmelitek, o rekonstrukci kláštera, která dává tomuto areálu nový život, a nahlédnete i do běžně nepřístupných prostor. Doplní ji příběhy řeholnic, které se zde rozhodly žít v modlitbě a službě, i to, jak dnes vypadá jejich každodenní život. Přijďte poznat místo, kde se duchovní tradice propojuje s novými začátky.
Sobota 11. ledna od 14.00 hodin
Vydejte se s průvodkyní Danou na unikátní komentovanou procházku po ikonickém Karlově mostě, nechte se unést jeho příběhy a legendami. Dozvíte se mnoho zajímavého o životech světců, jejichž sochami jsou osazeny mostní pilíře, o zázracích, které jsou s nimi spojovány, a o jejich významu pro českou kulturu.
Úterý 14. ledna od 17.00 hodin
Objevte krásu a příběhy jedné z nejvýznamnějších secesních staveb v Praze. Projdete místy, kde se psala historie české státnosti. Nahlédnete do Grégrova sálu, kde byla v roce 1918 vyhlášena nezávislost Československa, a prozkoumáte bohatou uměleckou výzdobu, na které se podíleli mistři jako Alfons Mucha nebo Max Švabinský. Obdivovat budete i impozantní Smetanovu síň, kterou zdobí secesní fresky, ornamenty a sochy.