Zápis č. 2/2009 z 2. jednání Finančního výboru ZHMP, ze dne 16.2. 2009
Přítomni : dle prezenční listiny : přítomno 9 ze 13ti členů výboru a tajemník výboru
Nepřítomni: Petr Kužel, Mgr. T. Chalupa, MUDr. T. Kaštovský, Ing. A. Weinert CSc
Hosté: MUDr. P. Bém - primátor HMP, JUDr. R. Blažek první náměstek primátora, Ing. V. Kraus- ředitel odboru INF MHMP, D. Častvaj – ředitel odboru OPR MHMP Ing. P.Paneš –poradce primátora HMP, Ing. M. Starec - asistent předsedy FV ZHMP, JUDr. P. Ibl – asistent předsedy FV ZHMP, Ing. L. Sýkorová –INF MHMP, J. Volf,-tiskový mluvčí MHP,ved. odd. OPR MHMP, L. Schreib- OPR MHMP, Ing. I. Štika ekonomický ředitel DP, a.s., M. Opatrný – mluvčí Opencard, zástupci sdělovacích prostředků
Zahájení: 14,00 hodin
Ukončení : 16,40 hodin
Jednání řídil: Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský, Ph.D.
1) Úvod
Předseda finančního výboru JUDr. P. Hulinský přivítal přítomné na jednání FV ZHMP a konstatoval, že je vzhledem k aktuálnímu počtu 8mi přítomných členů FV ZHMP usnášenischopné.
a) Schválení programu jednání:
Předseda finančního výboru JUDr. P. Hulinský uvedl program jednání dle návrhu na pozvánce k dnešnímu zasedání FV ZHMP.
Navržený program jednání byl jednomyslně schválen všemi 8mi přítomnými členy FV ZHMP.
b) Ověřovatel zápisu
Ověřovatelem zápisu byla jednomyslně odsouhlasena Mgr. P. Kolínská.
c) Odsouhlasení zápisu z 1. jednání FV ZHMP konaného dne 26. ledna 2009.
K zápisu byly uplatněny následující připomínky:
- Ing. Lenka Alinčová - upozornila, že na str. 8 v závěru projednání bodu 3) není zaznamenán její návrh na uskutečnění společného jednání FV ZHMP a Výboru dopravy ZHMP k problematice Dopravního podniku hl.m.Prahy, a.s.
- Dále upozornila na nepřesnost formulace na str. 7 ve znění bodu 3) hlasování. Vzhledem k dalším nesporným prioritám pro dokrytí by měla být uvedena formulace „ použít většinu přebytku hospodaření“. Správné znění tohoto bodu usnesení by tedy mělo být:
FV ZHMP doporučuje RHMP použít většinu přebytku hospodaření HMP za rok 2008 přednostně na dokrytí investičních výdajů Dopravního podniku hl.m.Prahy, a.s. na rok 2009.
- Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský upozornil, že v jeho diskusním příspěvku na str. 5, ve formulaci, že je nereálné profinancovat 7 mld. Kč na MO Malovanka –PelcTyrolka chybí časové vymezení do konce června 2009.
S těmito opravami a doplňky , které budou promítnuty v definitivním zveřejňovaném znění zápisu, byl zápis z 1. jednání FV ZHMP konaného dne 26. ledna 2009 jednomyslně odsouhlasen všemi 8mi přítomnými členy FV ZHMP.
2) Financování informačních projektů – celkový přehled
Pro dnešní jednání byly elektronicky i v písemné formě předem distribuovány následující podklady předložené odborem informatiky MHMP:
-Porovnání rozpočtu a skutečného čerpání investičních výdajů INF za období 2006 – 2009
-Porovnání rozpočtu a skutečného čerpání neinvestičních výdajů INF za období 2006 – 2009
-Rozklad výdajů a zdrojů financování projektů realizovaných v rámci programu JPD 2 za období 2006 – 2009
-Závěrečné monitorovací zprávy projektů realizovaných v rámci programu JPD 2, kterými lze doložit efektivitu vynaložených finančních prostředků
Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský zahájil projednání tohoto bodu a požádal přizvaného JUDr. R. Blažka- prvního náměstka primátora HMP o úvodního slovo. Ten souhrnně uvedl informační projekty vedené v kapitole 09- Bezpečnost, která je v jeho gesci. Celkově se jedná o kapitálové a běžné výdaje pro 25 jednotlivých investičních akcí takzvaných informačních projektů, které po svém zprovoznění v převážné většině budou věcně sloužit pro jiné obory, než jen pro Bezpečnost. Upozornil, že u některých z nich se v rámci přípravné fáze ukazuje, že jejich zavedení bude časově či legislativně složitější a bude třeba časový někde i věcný záměr revidovat. Jako příklad uvedl projekt Bezdrátová Praha, kdy je již nyní vyloučena představa, aby měli Pražané zdarma přístup k internetu. Ukazuje se, že by to hraničilo s názorem EÚ na nedovolenou podporu. Patrně se tento projekt využije jen pro veřejnou správu. Do června 2009 proto bude zpracován materiál k návrhu aktualizace koncepce rozvoje informačních projektů a informatiky.
Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský konstatoval, že FV ZHMP by měl především sledovat financování, rozpočet a účetnictví města a kontrolovat efektivitu využívání finančních zdrojů. V případě informačních projektů již nadhodnocených v rozpočtu roku 2008 lze o efektivitě vyčleněných finančních zdrojů v rozpočtu roku 2009 pochybovat. Jak již upozorňoval při schvalování návrhu rozpočtu na rok 2009 na ZHMP dne 27.11.2008 došlo k objemově významným přesunům mezi kapitálovými a běžnými výdaji a mezi jednotlivými projekty. Např. v období mezi 10.10.2008 až do 30.11. 2008 došlo u 29 případů k souhrnným přesunům v úhrnné výši 187 mil.Kč a to vždy rámci kompetencí RHMP do 50 mil. Kč.
Tak rozsáhlý přesun a změna účelovosti výdajů měla být jako celek předložena ZHMP. Proč došlo k takto rozsáhlým přesunům v období necelých 2 měsíců a jak zodpovědně jsou nyní sestaveny a připravený informační projekty na rok 2009?
Ing. V. Kraus- ředitel odboru INF MHMP, uvedl, že praktické pojetí odboru informatiky na třídění druhů výdajů u jednotlivých akcí bylo poněkud jiné než u odboru účetnictví MHMP. Problém po ověření a konzultačním doporučení auditorů proto následně řešili zmíněnými přesuny mezi kapitálovými a běžnými výdaji v rámci kapitoly. Na závěr dodal, že vždy šlo o přesuny v rámci jedné kapitoly v rámci výdajů na jednotlivé projekty a případně mezi akcemi, nikoli k jiným účelům než pro informační projekty .
Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský namítl, že z uvedených přesunů v roce 2008 a nepřipravenosti u řady dalších akcí (např. Bezdrátová Praha, Městský mýtný systém) je patrné, že nebude možné u projektů informačních systémů splnit ujišťování o jejich připravenosti a oprávněnosti i zařazení do rozpočtu HMP při jeho projednání v ZHMP.
MUDr. P. Bém - primátor HMP požádal předsedu FV ZHMP JUDr. P. Hulinského, aby před další diskusí nechal Ing. V. Krause- ředitele odboru INF MHMP přednést podrobnější prezentaci informačních projektů zařazených v rozpočtu HMP, která následně proběhla.
Ing. V. Kraus- ředitel odboru INF MHMP seznámil s jednotlivými informačními projekty zařazenými v rozpočtu HMP na rok 2009. Ústním výkladem doprovodil obrazovou prezentaci promítanou na monitorech účastníků jednání. Informační projekty byly tématicky řazeny do oblastí působnosti a popis a komentáře byly přehlednější a srozumitelnější než v FV ZHMP kritizované komentáře uvedené v kapitole 09 v rámci návrhu rozpočtu HMP na rok 2009.
Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský v úvodu diskuse poděkoval za prezentaci a požádal, aby ji členové FV ZHMP dostali k dispozici, aby měli na konci roku možnost porovnání s dosaženou skutečností.
Ing. K. Březina poděkoval za prezentaci, ale některé založené projekty vzbuzují otázky či pochyby. S odvoláním na své vystoupení při projednávání návrhu rozpočtu upozornil na čtyři projekty: Praha v informačním věku -název je zavádějící, jde o prezentaci Prahy historické, Městský mýtný systém – potvrzuje se jeho upozornění při projednání návrhu rozpočtu, že akce není prozatím aktuální minimálně vzhledem k legislativním překážkám. Legislativní schválení by si zabralo více než 16 měsíců , což je již mimo funkční období současného Parlamentu. Nedokončený legislativní proces by také mohl začít v nové Sněmovně znovu. Systém pro účetnictví a rozpočet- není připraven k OVS, Bezdrátová Praha- jak odeznělo v úvodním slově musí projít revizí výchozích podmínek
Mgr. L. Šilha ocenil prezentaci. Položil dotaz na rozlišení a výši kapitálových a běžných výdajů. Dále upozornil, že vzhledem k počtu specializovaných firem a celkové poptávce v současné době je možné u implementačních nákladů dosáhnou jednotkově nižších cen.
RNDr. J. Witzany Ph.D. – místopředseda FV ZHMP s odkazem na informaci v úvodním slově o věcné příslušnosti většiny informačních projektů do jiných kapitol než 09-Bezpečnost konstatoval, že by bylo správné, aby jednotlivé informační projekty obhajoval věcně příslušný radní na základě jehož požadavku by také měly být připravovány. Vzbuzuje u něj určité rozpaky, když bývalý finanční náměstek primátora a současný předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský se nevyjadřuje zcela jednoznačně o aktuální potřebě informačního projektu Systém pro účetnictví a rozpočtování. Současně se otázal zda každý připravovaný projekt má svého projektmanagera v INF MHMP, nebo zda je to zajišťováno externě pomocí outcourcingu.
Ing. V. Kraus- ředitel odboru INF MHMP v odpovědi uvedl:
Záměr zavedení a návrh městského mýtnému systému byl posuzováno firmou Deloitte. V současné době se realizují jen nezbytné práce, které je třeba udělat, aby bylo možné se posunout dál na určitý stupeň připravenosti k roku 2010.
Připustil, že město se může stát lukrativním zájemcem s možným snížením jednotkových cen u implementačních nákladů. Současně procentně kvantifikoval podíl rozdělení celkových nákladů na integraci na okolní systémy, hardware , software a služby.
Samozřejmě, že k problematice Systému pro účetnictví a rozpočet jsou rozhodující potřeby a připomínky odborů ROZ MHMP a UCT MHMP
Každý projekt má svého mentora z řad radních HMP či věcně příslušných ředitelů odboru MHMP, jejichž oborům budou informační projekty následně sloužit. Jednotlivé kroky musí být schvalovány příslušným mentorem.
V současné době je spuštěno asi 80 projektů. Zatím ještě nepotřebovali externího globálního integrátora a vystačili si sami.
RNDr. M. Macek CSc. poděkoval za prezentaci a přehlednější přehled o informačních projektech. Z rozpočtu je sice patrné , že na kapitálové výdaje těchto projektů je pro rok 2009 vyčleněno celkem 1,2 mld. Kč vč. specifikace ročního objemu na jednotlivé projekty v roce 2009. Chybí nám ale informace o celkových nákladech na jednotlivé projekty a celkových nákladech pro odbor INF MHMP v dalších letech pro zhodnocení reálnosti jejich udržitelnosti.
RNDr. J. Witzany Ph.D. – místopředseda FV ZHMP požádal o vyjasnění (definování) pojmu a pozice mentora projektu /jde defakto o vlastníka či následného uživatele programu/.
Dále prezentoval dotaz proč tedy nejsou jednotlivé informační projekty a jejich náklady vedeny v kapitolách dle věcného zaměření projektů. Později při jejich funkčním provozování budou provozní náklady stejně vedeny v jednotlivých věcně příslušných kapitolách.
Ing.Javornická zástupce ředitele MHMP pro finanční oblast pověřená řízením ROZ vysvětlila, že členit náklady na informační projekty přímo do jednotlivých kapitol by bylo možné, jde jen o technickou záležitost. V kapitole 09-Bezpečnost jsou tyto výdaje centralizovány i pro přehlednost a jednodušší sledovatelnost naplňování tohoto cíle uvedeného v Programovém prohlášení RHMP na toto volební období.
Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský položil otázku k procesu zařazení informačních projektů do přípravy po té co věcně příslušný radní či ředitel odboru vyplní požadavkový projektový list a jak je postupováno, požaduje-li změnu zadání. Dále se dotázal kolik ještě uplatňovaných požadavků nad rámec nyní údajně připravovaných 80ti informačních projektů, nebylo zařazeno.
JUDr. R. Blažek- první náměstek primátora HMP v závěrečném slově odpověděl že bylo vyhověno všem uplatněným požadavkům na informační projekty. Uvedl, že souhlasí s tím, že je třeba mít současně přehled o predikci potřeby na tyto projekty na další roky.
Na doplňující dotaz RNDr. M. Macka CSc. kdy bude přehled o celkových nákladech a finanční potřebě do dalších let u informačních projektů FV ZHMP předložen , uvedl, že při projednání návrhu rozpočtu na rok 2010.
Na závěr projednání tohoto hlavního tématu dnešního jednání přijal FV ZHMP jednomyslně následující usnesení:
FV ZHMP bere na vědomí informaci ředitele odboru INF MHMP ing. V. Krause o financování a přípravě informačních projektů.
Žádá prvního náměstka primátora HMP JUDr. R. Blažka, aby jedenkrát za 3 měsíce předložil FV ZHMP informaci o aktuální situaci v průběhu přípravy a realizace a finančním čerpání u jednotlivých informačních projektů.
Výsledek hlasování , přítomno 8 členů FV ZHMP
Pro : 8 (Návrh byl schválen)
Proti. 0
Zdržel se: 0
3) OPENCARD
Jednání k tomuto tématu pokračovalo ze zasedání FV ZHMP konaného dne 16.1.2009, tehdy pouze za účasti zástupců Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.
Elektronicky i v písemné formě byly předem distribuovány následující materiály zpracované pro DP, a.s. spol. Deloitte s vyčíslením investičních a provozních nákladů Implementace dopravního odbavovacího systému (DOS) na opencard, Dopad bonusu k podpoře Opencard do rozpočtu DP, a.s. a finanční efekt migrace cestujících, Financování projektu implementace DOS na opencard.
Úvodní informaci k problematice přednesl za Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. ekonomický ředitel Ing. I. Štika, který seznámil přítomné s postupem aplikace karty Opencard v rámci MHD a s tím spojenými náklady. K většímu využití víceúčelové karty Pražana – Opencard došlo až v souvislosti s jejím užitím v rámci předplatních kuponů MHD, kdy od srpna 2008 si kartu pořídilo přes 320 tisíc lidí. V současné době má na opencard nahraný některý z předplatních kuponů cca 250 tisíc lidí.
Celkové náklady s dosavadním zaváděním karty v rámci MHD vyčíslil DP, a.s. na 179,4 mil. Kč, z toho investiční 172,6 a provozní 6,8 mil. Kč s podrobnější specifikací na jednotlivé položky :
DOS – programové úpravy, inf. a bezp. Systém, Terminálová zařízení (validátory) a jejich instalace, Dovybavení prodejních míst a úpravy prostor, Doplnění infrastruktury a Back Office DOS, Komunikační a marketingová podpora, Elektronický prodej časových elektronických kuponů, Projektová kancelář, řízení rizik a posouzení využití dotací, Náhradní jízdní doklady, Přípravné práce, studie a analýzy přímo související s projektem a ostatní související náklady.
Vyčíslené náklady jsou bez DPH a celková částka nezahrnuje náklady na bonus a dopad do tržeb DP způsobený využitím bonusu částí cestujících, kteří do té doby využívali jiné typy jízdného
Celkové finanční prostředky (vč. nákladů spojených s bonusem) vložené v této fázi do projektu opencard ze strany DP, a.s. činí 217-232 mil. Kč, které DP, a.s. oproti příslibu dosud neobdržel.
Tato částka zahrnuje náklady na bonus poskytnutý při nákupu každé roční elektronické jízdenky na opencard pořízené do stanovených termínů. Plán, odsouhlasený zástupci města, počítal s celkovou výší nákladů na bonus 38 mil. Kč. Skutečná částka bude vzhledem k pozitivním výsledkům projektu vyšší, známa bude po dokončení nahrávání kupónů s bonusem 31.1.2009.
Tato částka nezahrnuje finanční ztrátu způsobenou přechodem části cestujících z jiných tarifů na roční kupón vyvolanou bonusem, ta bude vyčíslena k 31.1. 2009 a bude předmětem dalších jednání DP, a.s. a MHMP.
V průběhu roku 2008 DP, a.s. opakovaně žádal MHMP o poskytnutí přislíbených finančních prostředků na projekt. Mezi zástupci DP, a.s. a MHMP proběhlo několik jednání, kde MHMP potvrdil poskytnutí finančních prostředků.
JUDr. R. Blažek- první náměstek primátora HMP připustil, že město bude muset DP, a.s. uhradit „motivační“ náklady, které mu vznikly v souvislosti s poskytnutím bonusu 475 Kč na každou elektronickou jízdenku pořízenou na opencard.
Ostatní náklady by musel DP, a.s. jednak přesně definovat a doložit, protože mohou být do budoucna pro DP, a.s. naopak přínosem. Pověřil ing. V. Krause – ředitele INF MHMP, aby rozpracoval a ověřil s DP, a.s. jednotlivé položky.
Ing. I. Štika - ekonomický ředitel doplnil, že veškeré jednotlivé položky a kroky při zavádění Opencard v rámci DP, a.s. byly prováděny až na základě souhlasu řídícího výboru projektu jehož členy byli i zástupci MHMP ing. V. Kraus a ing. P. Kolbek.
Mgr. L. Šilha se otázal na právní limity a koncepční možnosti dalšího rozvoje využití karty Opencard. Kdo je majitelem práv a jak bude postupováno v dalším záměru rozvoje; s využitím strategického partnera či komplexním outcourcingem při provozu.
Mgr. P. Kolínská požádala aby FV ZHMP byl předložen komplexní přehled o dosavadních nákladech spojených s Opencard (nejen vlastních u DP, a.s.) a záměru rozvoje včetně financování.
Ing. K. Březina připustil, že DP, a.s. kromě vyčíslených nákladů požadovaných k úhradě ze strany HMP může v budoucnu získat s tímto projektem i výnosy.
MUDr. P. Bém - primátor HMP označil za legitimní od DP, a.s žádat refundaci za prokázaný ušlý výnos z prodeje jízdenek a za cenový pobídkový bonus.
Pět let již usiluje , aby nákladovost DP, a.s byla podrobena supervizi k zjištění na čem lze ušetřit. Jednotlivé uplatňované položky je proto nutné rozebrat a podrobně prověřit.
RNDr. J. Witzany Ph.D. – místopředseda FV ZHMP upozornil na nesoulad mezi údaji DP, a.s a INF MHMP o počtu prodaných karet.
Kdo je vlastníkem tohoto projektu. DP, a.s. je sice hlavním uživatelem, ale existují i další uživatelé, kdo je tedy vlastníkem práv k tomuto projektu. Pokud se uvažuje o prodeji karty provozovateli bankovních služeb vznikne mu tak výhoda přístupu k souboru databáze uživatelů již zapojených městem. Zda byl tento krok předem konzultován s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.
Ing. V. Kraus- ředitel odboru INF MHMP na dotazy uvedl, že projekt karty Opencard je v majetku města, DP, a.s. vlastní pouze svoji část. V současné době lze projekt využívat pro placení parkovného v Praze 1, při zjišťování dopravních přestupků v Praze, jako průkazku v Městské knihovně a v rámci předplatních služeb PID DP, a.s. Podařilo se dosáhnout vysokých standardů bezpečnosti, např. je oddělená databáze držitelů karet od databáze uživatelů služeb DP, a.s. Hledá se bankovní subjekt pro možnost využití jako elektronické peněženky pro placení vstupenek na kulturní představení, do divadel. Nabízí se i možnosti rozšíření využití karty v oblasti dalších služeb. Je na zvážení další využití ve spojení se strategickým partnerem, který by spravoval kartové centrum a provozoval jednotlivé systémy. Zavádění karty Opendard je plnění úkolu zakotveného v Programovém prohlášení RHMP.
Ing. I. Štika - ekonomický ředitel doplnil, že ing. V. Kraus - ředitel INF MHMP tímto odpověděl na otázku komu karta slouží. Nejde o prospěch DP, a.s. ze zavedení této karty, naopak měl s ní jen výdaje. Zavedením karty jistě nakonec dojde k navýšení kvality života Pražana, ale ne k zjednodušení pro DP, a.s.
JUDr. R. Blažek- první náměstek primátora HMP upřesnil, že informace ing. V. Krause - ředitele INF MHMP neznamená, že uvedené možnosti a cesty k dalšímu rozvoji využití karty jsou již odsouhlasená věc. Tak tomu rozhodně není, zatím jde jen o přípravu a úvahy na úrovní INF MHMP, dosud neprojednané v orgánech HMP.
MUDr. P. Bém - primátor HMP se znovu vyjádřil k legitimitě nároků DP, a.s. k úhradě uplatňovaných nákladů se zaváděním karty Opencard. Pokud jde o ušlý zisk (pobídkové bonusy 10%tních slev na roční kupon) pak by to mělo logiku. V každém případě by se uplatňované nároky musely podrobně přezkoumat na úrovni Dvořák, Štika- Blažek Kraus.
Potvrdil vyjádření JUDr. R. Blažka- prvního náměstka primátora HMP, že informace ing. V. Krause - ředitele INF MHMP k dalšímu rozvoji karty Opencard jsou prozatím jen vize odborníka, které musí být následně zhodnoceny a rozhodování o dalším postupu nás teprve čeká. Vyjádřil se i k některým informačním projektům, kde se vzhledem k dalším faktorům ukazuje nezbytné jejich časový a věcný záměr prověřit a po zhodnocení rozhodnout o dalším postupu.
Po uzavření diskuse předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský navrhl tedy projednání tohoto bodu neuzavírat a vzít přednesené informace k Opencard na vědomí:
Tento návrh usnesení byl jednomyslně odsouhlasen všemi8mi přítomnými členy FV ZHMP
4) Různé
a) Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský připomenul členům FV ZHMP trvající možnost dodání námětů na projednávanou problematiku ve FV ZHMP v 1. pololetí 2009 a poprosil o jejich zaslání buď Ing. Z. Javornické- tajemníkovi FV ZHMP, nebo přímo jemu.
b) Mgr. L. Šilha požádal DP, a.s. o informaci o ukončení OVS na dodávky autobusů a představu z čeho se budou hradit.
Ing. I. Štika - ekonomický ředitel uvedl, že zatím jde o informace z tisku; oficiálně nebyly dosud zveřejněny výsledky uzavřené soutěže. DP, a.s., jak již odeznělo v průběhu jednání o Opencard, nemá volné finanční zdroje . Pokud by musel hradit nákup autobusů sám bez účasti HMP má jen tyto možnosti: Úvěr, finanční leasing , operativní leasing.
Předseda FV ZHMP JUDr. P. Hulinský podpořil záměr nákupu autobusů s tím, že je neúnosné, aby byl financován jen ze zdrojů DP, a.s. a už vůbec ne úvěrových či leasingových.
K tomuto tématu v diskusi dále vystoupili Ing. K. Březina , R. Šteiner – radní HMP, Ing. L. Alinčová. Nákup nových autobusů pro potřeby MHD má všeobecnou podporu, co se týká zapojení rozpočtu města diskutující předpokládají zdroje přebytku hospodaření za rok 2008, respektive finančního vypořádání hospodaření za rok 2008.
MUDr. P. Bém - primátor HMP odpovědný za finanční politiku města souhlasil s nezbytností nákupu nových autobusů do kterých se v minulých letech příliš neinvestovalo. Autobusy si to zaslouží, jsou součástí exteriéru města, dávají mu tvář. Část prostředků si musí uhradit DP, a.s., část přispěje HMP. Vzhledem k tomu, že jde o investiční záměr nejméně na 8 let bude tato záležitost – rozdělení financování ještě předmětem dalších jednání.
c) RNDr. J. Witzany Ph.D. – místopředseda FV ZHMP se obrátil na MUDr. P. Béma - primátora HMP s žádostí na opětovné předkládání FV ZHMP periodických informací o stavu a využití dočasně volných rozpočtových prostředků města.
Po vyčerpání programu jednání předseda finančního výboru JUDr. P. Hulinský Ph.D. poděkoval přítomným členům FV ZHMP a zástupcům sdělovacích prostředků za účast a zasedání FV ZHMP ukončil.
Příští pravidelné jednání FV ZHMP se koná v pondělí dne 23.března 2009 od 14 hodin.
JUDr. P. Hulinský Ph.D.
Předseda Finančního výboru ZHMP
Ing. Zdena Javornická
tajemnice výboru
Mgr. P. Kolínská
ověřovatel zápisu
V Praze dne 16. 2. 2009